Tarot

 1. Wielkie Arkana - opis kart,
 2. Małe Arkana - j.w.
 3. Materiały dodatkowe - różne materiały poświęcone kartomancji,
 4. Znaczenia kart w dywinacji - na przykładzie Krzyża Celtyckiego,
 5. Prawa autorskie - jeśli ktoś zechce skorzystać z zawartych tutaj tekstów warto by wiedział jak to zrobić,
 6. Wsparcie projektu - chyba nie trzeba tłumaczyć,

Cykl artykułów, który stał się inspiracją do stworzenia tego systemu WIKI, publikowany był początkowo na jednym z moich blogów, i nosił tytuł 'Medytacje z tarotem'. Zaplanowałem go jako rozwinięcie towarzyszącej mi od kilka lat idei - przybliżaniu przeciętnemu człowiekowi tego, co dla własnego rozwoju może uzyskać sięgając po karty tarota w celach innych niż tylko klasycznie, w sposób stereotypowo utrwalony w świadomości społecznej, rozumiana dywinacja (nie odżegnując się od metod prognozowania z użyciem kart; z zaznaczeniem, iż funkcję tę traktowałem w trakcie pisania marginalnie).

Powszechność kart, i uniwersalność zawartej na nich symboliki; przenikanie do najbardziej odległych, od duchowości, wydawać by się mogło, sfer życia; równoczesna dostępność i niedostępność; zakaz użytkowania ze względów wyznaniowych lub tylko formalnych - to wszystko chciałem pokazać wybierając jako główną, dla medytacji, talię Hello Kitty (autorstwa Joe Rosales) - popkulturową, przyjazną, elegancko czarno-białą, finalnie zaś talię, której rozpowszechniania zakazał artyście sąd na wniosek twórców postaci w popularnej kreskówce.

W trakcie pisania kolejnych tekstów sięgałem jednakowoż także po inne talie.

Użycie skryptu typu WIKI sugerować może, iż osoba poszukująca informacji o tarocie znajdzie tutaj teksty powstające w oparciu o zasadę Pięciu Filarów Wikipedii, ze szczególnym uwzględnieniem zasady 'neutralnego punktu widzenia'. Nic bardziej mylnego. Wszystkie artykuły i teksty, które się tutaj znalazły stanowią odzwierciedlenie mojego, autora serwisu, punktu widzenia. Jako takie niewolne są od opinii, które mogą odbiegać w sposób znaczący od przyjętych zasad opisu kart, powiązań, rozkładów. Proszę nie zapominajcie o tym fakcie w trakcie lektury.

Polecane serwisy

 1. Tarotpedia - Tarot encyklopedyczny,
 2. Tarot and its History - historia kart,
 3. Learning the Tarot - nauka Tarota, prosta i skuteczna,
 4. Raven's Tarot Site - karty magiczno-mistyczne, serwis z duszą,
 5. Internet Sacred Text Archive - encyklopedia klasycznych dzieł o kartach, oraz Portal Mrooczlandia, który zawiera tłumaczenia zawartych tam materiałów,
 6. Русская Школа Таро - rosyjska szkoła tarota,
 7. Magia Kart - zestaw prostych, książkowych znaczeń kart,
 8. FranzBardon.pl - klasyka hermetyzmu europejskiego 1),
 9. O'Neill Library - biblioteka artykułów o kartach,
 10. Hermetyk - serwis hermetyczny o dużym potencjale,
 11. Tarot Heritage - historii tarota,
1) , 3)
strona niedostępna
2)
strona dostępna wyłącznie dla osób z zaproszeniem