Zakup kart

Metody są dwie. Można osobiście udać się do sklepu. Hipermarkety raczej odpadają. Podobnie urzędy pocztowe i niektóre księgarnie (ale zajrzeć można, albowiem różne cuda się zdarzają). EMPIK powinien pomóc, ale tam często trafić można na talię zdekompletowaną za sprawą 'fanów'. Najlepiej jest odwiedzić tzw. sklep ezoteryczny. Gdzie go znaleźć? Uruchom wyszukiwarkę Google i wpisz hasło „sklep ezoteryczny” oraz dodaj do tego nazwę miasta, w którym chcesz owego zakupu dokonać. Powinno pomóc. A jako, że dotarliśmy do internetu wymieniamy szybko drugą metodą zakupu, czyli sklep internetowy. Spośród moich ulubionych wskażę:

Ten ostatni posiada także punkt sprzedaży w postaci klasycznego sklepu.

To jest problem właściwy. Przy takim wyborze jaki oferują nam sklepy jesteśmy jak ten osiołek co to 'dano mu w żłoby', z tym, że on miał do wyboru tylko dwie potrawy, my zaś mamy do wyboru jedną spośród kilkudziesięciu dostępnych typów talii.

Najpierw dobrze jest sobie karty obejrzeć. Różne talie. Można za pomocą internetu. Można osobiście w sklepie. Dobrze jest przy tym zabrać ze sobą kogoś kto nam pomoże. Jeśli takiej osoby nie znacie powinniście wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • każda karta w talii powinna graficznie uwypuklać możliwe znaczenia kart - weź pod uwagę, że zaczynasz swoją przygodę z Tarotem i nauka z kartami o niejasnym, zagmatwanym przekazie mogą Ci tę naukę utrudniać,
  • karty powinny posiadać format stosowny do warunków nauki, którymi dysponujesz - możesz kupić karty zbyt duże, wymiarowo, aby ze spokojem rozłożyć je na biurku, albo zbyt małe i męczące wzrok, oraz 'uciekające' Ci z rąk,
  • karty powinny być dobrze wykonane - ostatnimi czasy słabej jakości wydawnictwa są wypierane z rynku, ale wszystko może się zdarzyć; karty to Twoje docelowe narzędzie pracy więc należy przed zakupem poprosić o prezentację wykonania - zbyt cienkie, zbyt śliskie, źle wykonane - zrezygnuj z zakupu talii, na którą padł wybór.

Nie kupuj talii szczególnie 'udziwnionych' lub radykalnie 'uproszczonych' (poznasz je bez trudu, gdy tylko zobaczysz). Po co mają zbierać kurz na półce? Jeśli o mnie idzie uważam, że dobrze jest zakupić jedną z dwóch talii stworzonych do samodzielnej nauki - talię Rider-Waite'a lub Thotha. Ta ostatnia oprócz symboliki posiada jeszcze opis karty (jednowyrazowy) przy kartach Małych Arkanów. Bywa to bardzo pomocne w okresie nauki. Podobnie pomocnym bywa podręcznik dedykowany dla wybranej talii (najczęściej napisany przez autora lub fanów). Warto sprawdzić czy takowy istnieje po to by dodać go do listy zakupowej.