Czy można "nauczyć się" tarota?

Praktycznie każdy może sięgnąć po karty tarota. Każdy może zapamiętać znaczenia owych kart pojedynczo i w rozkładzie. Każdy może nauczyć się kilku rozkładów kart, na różne okoliczności i potrzeby, oraz stosować je na użytek własny, rodziny, przyjaciół i obcych. Dosłownie każdy 1).

Nie wszyscy jednak posługują się kartami z taką samą łatwością. Jak w każdej dziedzinie, tak i tutaj, predyspozycje osobowe, w pierwszym rzędzie, decydują o umiejętnościach (w kolejnych zaś wiedza i doświadczenie - to takie oczywiste). Dlatego też spotkać można tarocistów, którzy okażą się pełnymi finezji i pasji ekspertami, ale można także trafić na 'dyplomowanych' specjalistów o subtelności lecącej cegły. Wpływu na to nie mamy żadnego, a intuicja nie zawsze działa tak jak byśmy tego od niej oczekiwali.

Możesz. Oczywiście. Metod na jego poznanie jest bardzo dużo, różnorodnych. Cieszy Cię przebywanie w grupie? Znajdź sobie jakiś kurs w okolicy. Wolisz uczyć się korespondencyjnie? Nie ma problemu ESKK prowadzi stosowną ścieżkę szkoleniową. Wolisz zajęcia indywidualne? Zapisz się na spotkania u najbardziej znanego specjalisty zagadnienia Jana Witolda Suligi (nawet nie kosztują tak drogo). Wolisz uczyć się samodzielnie? Biblioteki stoją otworem dla każdego chętnego. Księgarnie sprzedają książki. Wystarczy odrobina samozaparcia. Jeśli zaś jesteś fanem szkolnictwa klasycznego i chcesz chodzić do szkoły z workiem i plecakiem zajrzyj do Instytutu Psychologii Stosowanej na zajęcia z psychotroniki. W tym ostatnim możesz także uzyskać dyplom z wiedzy o Tarocie i to niezależnie od wybranej metody nauki.

Sam widzisz, że to tylko kwestia miejsca, sposobu i ceny. Oczywiście to także kwestia wyboru, determinacji, czasu, który zechcesz poświęcić.

1)
z zastrzeżeniem: karty te są przeznaczone dla ludzi dojrzałych (emocjonalnie i psychicznie).